ד"ר ישראל שפירא – סקירת מערכות – רופא מומחה

במסגרת האתר נצרף פרופילי מידע אודות רופאים נבחרים המבצעים סקירת מערכות, אנו מתכבדים לצרף סקירה אודות ד”ר שפירא ישראל. (תוכלו לקרוא גם אודות ד”ר שפירא ישראל – בדיקת מי שפיר).

כתבי תגובה וקבלי מהאתר חינם 100 ש"ח גיפט קארד לרשתות המובילות

מטופלת של ד"ר שפירא?

כתבי תגובה וקבלי מהאתר חינם 100 ש"ח גיפט קארד לרשתות המובילות

ד"ר שפירא הוא מחלוצי האולטרה-סאונד בארץ ובעולם. ב-1980 הוא החל לעשות "סקירת מערכות" בעוברים כשבעת ההיא רוב הנשים בהריון כלל לא עברו בדיקת אולטרה-סאונד. אצל המעטות שזכו לכך נבדקו רק דברים בסיסיים ולא סקירה של ממש. העוברים שנסרקו על ידו בתחילת הדרך הם היום בני למעלה מ-30 שנה והעמידו צאצאים רבים בעצמם.

במוסף "הטובים ביותר" שמפרסם עיתון "מעריב" אחת לשנה, מופיע ד"ר שפירא בין עשרת הטובים ביותר בתחום "גינקולוגיה אולטרה-סאונד", החל מפרסום המוסף הראשון ובכל השנים ברציפות, עד היום הזה (רשימת 2013).

דוקטור שפירא נבחר 5 שנים ברציפות לרשימת הרופאים הגניקולוגים הטובים ביותר בישראל לשנים 2022-2018 ברציפות בקטגוריית אולטרה-סאונד מיילדותי על פי מגזין פורבס – Forbes.

בנוסף, דוקטור שפירא נבחר לרשימת הרופאים הטובים ביותר בישראל בפעם השנייה ברציפות לשנים 2023-2022 בקטגוריית אולטרה-סאונד מיילדותי של חברת הדירוג העסקי "דן אנד ברדסטריט" על פי דירוג – DUNS 100.

"סקירת מערכות" – זהו מושג שד"ר שפירא טבע אותו ועד היום הוא מוביל את אנשי המקצוע לשימוש נכון במושגים הקשורים למקצוע, הן בהרצאותיו והן ב"פינת הלשון" שהוא עורך באתר החברה לאולטרה-סאונד.

ב-1981 החל ד"ר שפירא לבצע בדיקות לב של עוברים (אקו-לב עובר) כשבכל העולם היו פחות מ-10 אנשים שעסקו בכך. בכל שנה היתה הקבוצה המצומצמת נפגשת בחו"ל כדי להחליף מידע. בארץ היה ד"ר שפירא היחידי במשך מספר שנים שבצע אקו-לב עוברי, הרבה זמן לפני שנכנסו לתמונה גם מומחים בקרדיולוגית ילדים. מדובר על איבחון מדויק של מומי לב בתקופה שבה היו מסמנים "לב תקין" כי ראו אותו פועם. למעשה, כשהחל ד"ר שפירא לבצע אקו לב דו-ממדי של עוברים, היו רק 5 יחידות בארץ שכבר ביצעו את הבדיקה בלב של מבוגרים…

כדי להנחיל את הידע באקו-לב עוברי גם לרופאים נוספים, בתקופה בה מצגות הוקרנו במקרני שקופיות בלבד (עדיין לא היו מקרני וידאו), נהג ד"ר שפירא להביא להרצאותיו מכשיר וידאו ושתי טלוויזיות רגילות, שאחת מהן היה מציב על הבמה ואת השנייה במעבר, בין הנוכחים.

בעשור האחרון היה ד"ר שפירא מהחלוצים בבדיקת האולטרה-סאונד התלת ממדי ומצגותיו מוכרות היטב בקרב ציבור העוסקים במקצוע. ד"ר שפירא מוזמן לעתים קרובות להרצות על נושא התלת מימד ובדיקות אקו-לב העובר במדינות רבות, החל ממדינות המערב (כמו ארה"ב) ועד למדינות העולם השלישי (כמו הודו). בהרצאות אלה, אוהב ד"ר שפירא לא רק את הצד הרפואי הטהור אלא גם להציג את הצד המהנה אותו ואת בני הזוג. דוגמה עדכנית ומשעשעת ניתן לראות כאן.

אהבתו לפיסיקה ולמקצועות ההנדסה יחד עם ההכשרה הטכנולוגית שקבל בטכניון איפשרו לו, במקביל לעיסוק הרפואי, להתמסר לייעוץ גם בצד התעשייתי של פיתוח מכשירי אולטרה-סאונד. ב-1983 הוא החל לעבוד כיועץ לחברת "אלסינט" שייצרה מכשירי אולטרה-סאונד בארץ, המשיך בכך כשהפכה לחברת "דיאסוניקס" ובשנים האחרונות הוא יועץ ליצרנית האולטרה-סאונד הגדולה בעולם, ג'נרל אלקטריק (GE), גם במפעל בחיפה וגם במפעל של GE באוסטריה. מפעל זה מייצר את המכשירים התלת ממדיים שהפופולריות שלהם הולכת וגוברת.

ד"ר שפירא הוא ממייסדי החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה, שימש ומשמש גם היום כחבר ועד החברה והיה אף יושב ראש החברה. החברה מאגדת את הרופאים העוסקים במקצוע ובנוסף לפעילותה המדעית, מנסחת החברה, באמצעות איגוד הגינקולוגים, את "ניירות העמדה" אשר קובעים את הסטנדרטים של הבדיקות המבוצעות על ידי הרופאים. פעילותו של ד"ר שפירא, יחד עם חברי ועד נוספים, תרמה למהפכה גם ברמת הסקירות המבוצעות באופן ציבורי, בהגדירם בשנת 2007 "ניירות עמדה" חדשים עם דרישות חדשות ומקיפות יותר לסקירה, הרבה מעל מה שהיה מקובל קודם. בכך תרם ד"ר שפירא להקטנת הפער בין רמת הבדיקות המבוצעות באופן ציבורי לבין בדיקות מקיפות יותר המתבצעות באופן פרטי אצל בודקים בעלי מוניטין.

ד"ר שפירא גם מבצע את הניהול והאחזקה של אתר החברה לאולטרה-סאונד.

חלק ניכר מזמנו מקדיש ד"ר שפירא להנחלת הידע שצבר בבדיקות אולטרה-סאונד לציבור רופאי הנשים. לפני מספר שנים הקימה החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה בית ספר לאולטרה-סאונד שבו נערכים קורסים רבים והשתלמויות לטכנאיות ולרופאים העוסקים במקצוע. ד"ר שפירא הוא מרצה בכיר בבית הספר, ופרט להוראת תורת סקירת המערכות ואקו לב הוא מלמד גם את הצדדים הטכניים של תיפעול המכשיר. משנת 2003 מרכז ד"ר שפירא גם את הכנוסים והפגישות המדעיות של החברה לאולטרה-סאונד.

בשנת 2004 ייסד ד"ר שפירא קורסים של שנתיים, אותם הוא ממשיך לרכז עד היום, במסגרת לימודי המשך של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. קורסים אלה מיועדים לרופאים גינקולוגים המעוניינים ללמוד את מקצוע האולטרה-סאונד. קורס אוניברסיטאי יסודי וממושך כגון זה לא מוכר לנו במקומות אחרים בעולם. בקורס זה מנחיל ד"ר שפירא לרופאים גם את הידע והניסיון הרב שצבר בבדיקות מי שפיר (ראה כאן בקורס של 2018-2019).

ד"ר שפירא הוא מהראשונים שהחלו לבצע בדיקות מי שפיר כשהחדרת המחט מונחית ע"י האולטרה-סאונד (1981). עד אז, הניקורים בוצעו באופן עיוור. מכשירי אולטרה-סאונד היו בבתי חולים ספורים ורופאים מיומנים במקצוע היו עוד פחות. בתקופה זאת נולדה האגדה ש"התינוק בורח מהמחט".

גם היום, הידע, הניסיון והמיומנות באולטרה-סאונד הם המפתח לבדיקת מי שפיר בטוחה שהרי האולטרה-סאונד הוא "העיניים" של הרופא ברחם. ד"ר שפירא ביצע עד היום למעלה מעשרת אלפים בדיקות מי שפיר וכמו כן מאות פעולות מונחות אולטרה-סאונד מורכבות יותר (ביופסיות בעוברים, לקיחת דגימות דם לעובר ועוד). נשים שחזרו לבדיקת מי שפיר בהריון שלישי ורביעי, סיפרו לד"ר שפירא שהיכרותן הראשונה אתו היתה מהצד השני של המחט, כשהן עצמן היו העובר ואת הדיקור הוא ערך לאימן..

ניתן לצפות בסרט בן 24 דקות שבו מסביר ד"ר שפירא הכל אודות הבדיקה: מה בודקים, איך מתבצעת הבדיקה ומה הסיכון בבדיקה. בסרט יש הדגמה של בדיקת מי שפיר. לצפייה בסרט ניתן ללחוץ כאן: "כל מה שצריך לדעת על בדיקת מי שפיר".

 • מכון אולטרה-סאונד פרטי:

  בי”ח אלישע, רח’ יאיר כץ 12, חיפה.

 • בית חולים:

  מרכז רפואי בני-ציון, חיפה

 • השכלה:

  הפקולטה לרפואה בטכניון ( מחזור 1971)

 • התמחות:

  מיילדות וגינקולוגיה.

 • עיסוק מרכזי:

  אולטרה-סאונד ופעולות מונחות אולטרה-סאונד (מי שפיר, ביופסיות בעוברים וכו’).

 • הוראה:

  מייסד ומרכז הקורסים הדו-שנתיים לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה בלימודי המשך (לרופאים גינקולוגים), בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת”א. מרצה ראשי וחבר הועד המנהל של בית הספר האקדמי לאולטרה-סאונד של החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה.

 • ביטויים נוספים:

  Israel Shapira, גניקולוג.

בדיקות שהרופא מבצע:

ערוץ 12 פאולה ולאון – אולטרה-סאונד: החיים ברחם בתלת ממד – ד”ר שפירא
ד”ר ישראל שפירא מתראיין בערוץ 10 על סקירות באולטרה סאונד
ד”ר ישראל שפירא מתראיין בערוץ 10 על סקירות באולטרה סאונד “חדשות המדע” בערוץ 8: ראיון עם ד”ר שפירא על אולטרה-סאונד תלת מימדי.
“החיים בתלת מימד”- מתוך הרצאה של ד”ר שפירא בכנס בפילדלפיה
“הרפתקאות העוברים בתלת ממד” – חלק ב’
“המדריך המלא לבדיקות בהריון”
פוליטיקה עם דן מרגלית בערוץ 10 – ד”ר שפירא בדיון על בדיקות בהריון
כל מה שצריך לדעת על בדיקת מי שפיר
מאת: סנדרה
מאת: סנדרה 25/04/2023 10:16
קרא עוד
"שם של דוקטור שפירא הולך הרבה לפניו. הגעתי אליו בעקבות המלצה של חברה שביצעה 3 פעמים דיקור מי שפיר אצל דר שפירא, ולא הצטערתי על כך. נורא נלחצתי ופחדתי לעשות דיקור מי שפיר ובגלל זה בחרתי ברופא המדהים הזה. דר שפירא והצוות שלו מאוד אדיבים, קשובים ומקצועיים. בדיקה לא הייתה כואבת כלל ולא היו תופעות לוואי, הכל עבר בשלום, דר הסביר כל שלב וניסה להרגיע אותי. מודה לצוות ולדר על הכל וממליצה בחום."
מאת: חן סגל קינן
מאת: חן סגל קינן23/06/2022 14:21
קרא עוד
"עשיתי סקירה מאוחרת אצל ד"ר שפירא לתאומים, הוא אדם מקסים, נעים, מסביר הכל בפירוט. היה מאוד מקצועי ורואים שיש לו שנים רבות מאחוריו של ניסיון, לא הכאיב כלל, עצר מספר פעמים כדי לחכות שהעוברים יסתובבו ויוכל לבדוק, לא ויתר על שום דבר ולא נתן לנו לצאת בלי שבדק כל מה שצריך. ממליצה בחום רב."
מאת: אסתר
מאת: אסתר05/05/2022 18:18
קרא עוד
"דר שפירא אדם מדהים, רופא קפלן וסופר מקצועי, הבדיקה ארכה לא פחות משעה ב"ה הציג לנו והסביר כל פרט ופרט. היה מאוד מרגיע וענה על כל שאלה, גם לאחר הטיפול. ממליצים בחום!"
מאת: מרים נויגבאור
מאת: מרים נויגבאור18/08/2019 14:49
קרא עוד
"שלום לכם, אומנם הייתי אצל ד'ר שפירא כבר לפני מספר שנים…הגעתי אליו בעקבות המלצות ולמעשה בבדיקת האולטרא סאונד, ביצע היכרות ביני ובין בתי, והצביע עליה, ואמר שהיא יפה ונחמדה, הרגיע אותי ואת בעלי ופשוט רומם את רוחי, לא אשכח זאת בע'ה, כל ימי חלדי. ישר כוחו, מירי."
מאת: קטיה
מאת: קטיה 09/07/2019 18:37
קרא עוד
"היינו אצל דוקטור שפירא בשקיפות עורפית ובסקירת מערכות מוקדמת. הדוקטור מאוד יסודי בבדיקות, בודק כל מה שניתן לבדוק נכון לשלב ההתפתחות של העובר. סבלני מאוד ומסביר את כל מה שהוא בודק ומה בעצם ראינו. ממליצה עליו בחום!"
מאת: רעות דהן
מאת: רעות דהן 15/03/2019 12:37
קרא עוד
"רופא מדוייק, מסביר יפה ללא הערות מיותרות. הנאה"
מאת: רונה
מאת: רונה 14/02/2019 19:03
קרא עוד
"מקבל באופן מסודר שירותי ומקצועי מסביר בתהליך את הכל כמו שצריך ייצאתי ממנו הכי מרוצה ממליצה בחום"
מאת: לירי
מאת: לירי 01/12/2018 10:29
קרא עוד
"שמו של פרופסור שפירא הולך לפניו, אדם משכמו ומעלה ורופא מדהים! היינו בהריון הראשון ונגיע שוב גם בהיריון השני"
מאת: שירן
מאת: שירן 18/09/2018 17:06
קרא עוד
"הרופא הכי יסודי ומקצועי שיצא לי לפגוש. אמנם פרטי ויקר אבל באמת, אין רופא יותר מומחה ממנו. כל כך שמחה שבחרתי ללכת אליו בכל הסקירות, ובכנות בהריון הבא גם אלך בשקיפות כבר אליו. אני מאוד רגועה בזכותו, ויכולה לספר גם שאחרי שהתעוררו בעיות ושאלות, הוא קיבל אותי לבדיקה חוזרת לבקשתי, בכדי להשקיט לי את הנפש. מומלץ, מומלץ, מומלץ! ושווה כל שקל."
מאת: ארין מרדכי
מאת: ארין מרדכי 22/08/2018 13:49
קרא עוד
"דר' ישראל שפירא רוצה מצוין, אני מאוד מרוצה מהרופא ממליצה בחום!!!"
מאת: עופרית
מאת: עופרית 11/07/2018 14:15
קרא עוד
"רופא מדהים ואנושי, מרגיע ומסביר על התהליך בצורה נעימה. הבדיקה כלל לא כאבה ולא היה צורך כלל במנוחה. הבחורה שטיפלה בנו מהמשרד שלו מקסימה ואדיבה. באמת מס׳ 1!!"
מאת: הילה זגורי
מאת: הילה זגורי 04/04/2017 08:24
קרא עוד
"רופא מדהים!! יסודי מאוד ומסביר כל פרט ופרט ואפילו גם מצחיק! בעלי ואני ממש התרגשנו בבדיקה אצלו, הוא ממש משקיע! ממליצה בחום!"
מאת: אמן היגזי
מאת: אמן היגזי 07/02/2017 22:44
קרא עוד
"רופא מעולה, אנושי, ומקצועי הייתי מאוד מרוצה, מסביר הכל במפורט שמעתי גם עליו הרבה המלצות מחברות שטיפל בהם ולא האמנתי עד שניסתי.."
מאת: אור ששון כהן
מאת: אור ששון כהן 09/11/2016 09:17
קרא עוד
"רופא נדיר משכמו ומעלה, כלכך עדין ומדויק. מסביר את הדברים בצורה הכי ברורה וישירה שיש. והכי חשוב יחסי אנוש נדירים ואדם מקסים! עברתי אצלו שקיפות ומי שפיר ממליצה בחום!!"
מאת: לירי פחימה
מאת: לירי פחימה 29/07/2016 10:20
קרא עוד
"אדם מקסים, כבר משיחת הטלפון היה כל כך קשוב ומסביר ! כל רופא ששואל אותי אצל מי אני הולכת לבצע סקירה שניה ושומע את השם פרופסור שפירא מספר לי כמה שהוא אוהב אותו . פשוט מספר אחת!"
מאת: אנה
מאת: אנה 14/06/2016 10:35
קרא עוד
"הייתי מאוד מרוצה, רופא מקצועי, יחס אדיב. מסביר בצורה מאוד מפורטת ומובנת גם למי שלא רופא"
הקודם
הבא

מטופלת של רופא זה?
כתבי את תגובתך על רופא זה וקבלי מהאתר קופון 100 שקלים מתנה לרשתות מובילות
(תוקף הקופון  5 שנים)

 •  תוקף הקופון הינו ל – 5 שנים.
 • נא וודאי כי כתובת האימייל שלך נכונה. לכתובת זו ישלח הקופון.
 • האתר אינו מתחייב לפרסם כל תגובה ו/או לשלוח קופון זה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

מידע בנושא התגובות:

 • אנו מייחסים חשיבות רבה לאמינות התגובות הנכתבות באתר ולתוכנם.
 • בתהליך בדיקת התגובה אנו מאמתים, בין היתר, את זהות הכותב, כדי לוודא כי הוא מטופל אמיתי של הרופא.
 • מומלץ לכתוב תגובה מקיפה ככל האפשר, בכדי שהמידע יועיל לגולשים.
 • לעיתים, בדיקה זו לוקחת מספר ימים. אנו עושים מאמץ לפרסם את התגובה בהקדם האפשרי.
 • מידע כללי:

  • שימו לב: המידע בדף זה נמסר על ידי הרופא ומוצג כפי שנמסר ('As is')
  • המידע מעודכן לתאריך 23-02-2021.
  • איננו ממליצים על רופא ספציפי כלשהו והאחריות המלאה לבדיקת הרופא נשארת בידכן הגולשות (והגולשים)
  • תמורת הפניית גולשים לרופאים אנו מקבלים תמורה כספית המאפשרת, בין היתר, את פעילות האתר.
  Scroll to Top