שבוע 12 להריון

שבוע 12 הינו השבוע האחרון של השליש הראשון של ההריון. ייתכן ותרגישי הקלה בעניין הבחילות. בשבועות הקרובים תוכלי לשמוע את ליבו ולראות את עוברך באמצעות הבדיקות השונות. כמו כן הסיכון להפלה טבעית יורד משמעותית בשבוע זה.

מה קורה אצלך בשבוע 12:

כבר חלפו 12 שבועות להריון. ההקאות אמורות להיעלם לאט ואת אמורה להרגיש טוב יותר. ייתכן ועדיין תסבלי מצרבת. מומלץ להימנע ממזון מטוגן וחריף. גופך מתרחב בעיקר באזור המותניים. ייתכן ויופיע לך קו חום של פיגמטציה באזור הבטן. כתמים חומים עלולים להופיע על הפנים או באזור הצוואר, כתמים אלו יתבהו לאחר הלידה. השילייה מתפתחת והיא אחראית להעביר חמצן וחומרים חיוניים לעובר וכן לפנות את הפסולת מגופו.

מה קורה לתינוק בשבוע 12:

אורכו של העובר הוא כ-8 ס"מ, ומשקלו בין 14-20 גרם.
שבוע 12 מתאפיין בגדילה מהירה והתפתחות אצל העובר. מערכות גופו מפותחות ונמצאות במקומן. מערכת העצבים מתפתחת. הכליות של העובר מתחילות לתפקד והן מפרישות שתן אל שלפוחית השתן של העובר. השיניים כבר התפתחו. גופו של העובר מתחיל להתפתח יותר מאשר ראשו ובכך לאזן את היחס בין הראש של העובר לגוף שלו.  ייתכן ותינוקך יזוז אך את עדיין לא תרגישי זאת.

בדיקות באופק:

  • בדיקות סקר גנטי: בדיקת דם המתבצעת לפניי ההריון להורים המיועדים ומטרתה לבדוק המצאות של גן היכול להביא לפגם. מום בתינוק. ניתן לבצע את הבדיקה גם במהלך ההריון.
  • שקיפות עורפית: מתבצעת בין שבועות 11-14 , מבוצעת לצורך גילוי חשד להפרעות כרומוזומליות בעובר. עוד על שקיפות עורפית.
  • סקירת מערכות מוקדמת: מתבצעת בין שבועות 14-16, עוזרת באיתור מומים וממצאים לא תקינים אצל העובר.  עוד על סקירה מוקדמת.
  • מי שפיר: מתבצעת בין שבועות 16-20, בבדיקה זו דוגמים את מי השפיר ומבצעים בדיקות שונות. יקות מאפשרות גילוי פגמים במבנה או במספר הכרומוזומים, איתור מוקדם של מומים אצל העובר, כגון תסמונת דאון. עוד על מי שפיר.

סרטון שבוע 12 - מתאר את גדילת העובר

קופוני הריון ולידה

קופון הריון ולידה בשווי מאות ש"ח

יש לך שאלה? תגובה שברצונך לכתוב?
שלחי אלינו בטופס למטה את שאלתך/ תגובתך:

⇐ האתר אינו מתחייב לפרסם כל חוות דעת אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

Scroll to Top