פרופ' יואב פלד – פרופיל רופא מומחה

בעמוד זה תוכלו למצוא סקירה אודות נסיונו ותפקידו המקצועי של פרופסור יואב פלד, רופא בכיר במחלקת נשים בבילינסון ומרצה באונ' תל אביב.

מטופלת של פרופ’ פלד?

כתבי תגובה על רופא זה

פרופ' פלד נשוי ואב לארבעה ילדים, פרופ' יואב פלד משמש כרופא בכיר במחלקת נשים במרכז הרפואי רבין. לפרופ' פלד ניסיון רב במעקב אחר הריונות רגילים והן הריונות בסיכון גבוה. במסגרת תפקידו מבצע פרופ' פלד מגוון רב של ניתוחים גניקולוגים ברמה היום יומית ובכלל זה ביצע יואב במשך יותר מ 25 השנים האחרונות (מ-1996), אלפי ניתוחים גניקולוגים ובהם מאות דיקורי מי שפיר כולל דיקורי תאומים.

פרופסור פלד נבחר לרשימת הרופאים הגניקולוגים הטובים ביותר בישראל בפעם השלישית ברציפות, לשנים 2021, 2022 ו-2024 בקטגוריית גיל המעבר על פי מגזין פורבס – Forbes. (בשנת 2023, לא נבחרה רשימת הרופאים הטובים ביותר של Forbes)

פרופ' יואב פלד התפרסם כאשר הציל את חיי התינוקת יעל אלון, אשר נולדה בלידה נדירה. בחודש התשיעי האם סמדר אלון הרגישה כאבים בבטן והובהלה לבית החולים, בבדיקת האולטראסאונד הרחם היה ריק. פרופ' פלד מיהר לבצע ניתוח חירום של הבטן, הוא הוציא את השליה וראה את הרחם פתוח ללא העובר בתוכו. הוא החל לגשש בידו בחלל הבטן, ובאזור הסרעפת הרגיש ששוכבת התינוקת. פרופ' פלד תפס את רגלה ומשך אותה החוצה. מיד לאחר מכן המשיכו את הניתוח לסגירת הבטן של סמדר. כיום יעל הינה ילדה רגילה ולא סובלת מבעיות (לכתבה ב ynet בנושא).

פרופסור פלד מתמחה גם בתחום הטיפול בתסמיני גיל המעבר באמצעות הורמונים זהים ביולוגית. הורמונים זהים ביולוגית (Bio Identical Hormones) מופקים במעבדה ממקור טבעי, בעיקר מצמחים, כך שהמבנה שלהם זהה במדויק למבנה ההורמונים שאותם מייצר גוף האישה. טיפול בהורמונים זהים ביולוגית נעשה באמצעות תערובת של הורמונים המורכבת ספציפית לכל מטופלת בהתאם לצרכיה האישיים. הרופא מקיים מעקב יחד עם האישה עד הגעתה לאיזון, כאשר רוב הסימפטומים נעלמים – בטווח של עד חודש ימים מתחילת הטיפול. זהים להורמונים שאותם מיצר הגוף בעצמו. באופן כזה הגוף יודע לטפל בהם ולפרק אותם ממש כאילו הופרשו על ידי הגוף עצמו.

הטיפול הינו יחודי שכן הוא מותאם באופן אישי לכל מטופלת באופן פרטני. בכך מתאפשר טיפול אפקטיבי במינון נמוך דבר הממזער גם את תופעות הלוואי. ניתן לשלב צרופים שונים של הורמונים שונים לטיפול בגוון רחב של תסמיני גיל המעבר כמו גלי חום, קשיי שינה. דיכאון וחרדה, והזדקנות מואצת של העור וקשיים בתפקוד המיני.
ניתן להשתמש בהורמונים אלו גם לטיפול בהפרעות הורמונאליות נוספות כמו פצעי בגרות (אקנה), יובש נרתקי ועוד.

פרופ' פלד מרצה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א ואף עוסק בהדרכת מתמחים בניתוחים ופעולות אחרות כמו גם בהכשרת סטודנטים לרפואה ברמות השונות של לימודיהם.

פרופ' יואב פלד משמש כעורך המקצועי של האתר, ותכניו נבדקים ומאושרים על ידו.

 • מרפאה פרטית:

  רח’ הדקלים 1, הוד השרון.

 • בית חולים:

  בילינסון, פתח תקווה (המרכז הרפואי רבין)

 • השכלה:

  בוגר ביה”ס לרפואה האוניברסיטה העברית ירושלים.

 • התמחות:

  מיילדות וגינקולוגיה.

מאת: לבונה שרעבי
מאת: לבונה שרעבי 24/12/2019 07:15
קרא עוד
"פרופסור יואב פלד רופא הנשים הראשון שלי ותמיד ישאר! בכל פעם שביקרתי אצלו תמיד קיבל אותי עם חיוך על הפנים בסבלנות ובאדיבות,נותן תחושת ביטחון! תמיד מרגיע במיוחד בתקופת ההריון.. שהיא כל כך רגישה אצל אישה. זכיתי!"
מאת: רונית גדור
מאת: רונית גדור 07/11/2018 15:12
קרא עוד
" 'הוא יציל אותך' - במילים אלה המליצה חברה על פרו פלד. ואכן כך הדבר! רופא אדיב נעים חביב מקצוען אמיתי!! זכיתי להגיע אליו סוף סוף לאחר רופאים רבים… חד משמעית רופא מדהים."
מאת: יעל גמליאל
מאת: יעל גמליאל 12/09/2017 11:32
קרא עוד
"מקצועי אדיב ועדין מרגיע פשוט מלךךךךךךךךך מומלץ בחום"
מאת: אסרא סרסור
מאת: אסרא סרסור 11/10/2016 20:26
קרא עוד
"רופא ייחודי, מקצועי וומדהים. מתייחס לכל מטופלת באופן פרטי ואנושי ביותר! משרה אווירה נוחה ומרגיע את האישה ההרה בצורה שאין כמוה!! כל הכבוד לך פרופ’ פלד ויישר כח…"
מאת: לימור זהבי עידן
מאת: לימור זהבי עידן 20/07/2016 20:13
קרא עוד
"פרופסור יואב פלד הינו רופא מדהים הן באישיותו ורגישותו כפי שבאה לידיי ביטוי בתפקידו בתחום הגניקולוגיה ובוודאי במקצועיותו הגבוהה. אין עליו נקודה"
מטופלת של רופא זה?

כתבי בטופס למטה את חוות דעתך על רופא זה:

 • חוות הדעת על הרופא תפורסם רק במידה והרופא מאשר כי הינך מטופל/ת שלו.
 • האתר אינו מתחייב לפרסם כל תגובה ו/או לשלוח קופון זה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

מידע בנושא התגובות:

 • אנו מייחסים חשיבות רבה לאמינות התגובות הנכתבות באתר ולתוכנם.
 • בתהליך בדיקת התגובה אנו מאמתים, בין היתר, את זהות הכותב, כדי לוודא כי הוא מטופל אמיתי של הרופא.
 • מומלץ לכתוב תגובה מקיפה ככל האפשר, בכדי שהמידע יועיל לגולשים.
 • לעיתים, בדיקה זו לוקחת מספר ימים. אנו עושים מאמץ לפרסם את התגובה בהקדם האפשרי.
 • מידע כללי:

  • שימו לב: המידע בדף זה נמסר על ידי הרופא ומוצג כפי שנמסר ('As is')
  • איננו ממליצים על רופא ספציפי כלשהו והאחריות המלאה לבדיקת הרופא נשארת בידכן הגולשות (והגולשים)
  • תמורת הפניית גולשים לרופאים אנו מקבלים תמורה כספית המאפשרת, בין היתר, את פעילות האתר.
  Scroll to Top